13.03.2024

Poznaj instalację BIPV w Lublinie – jedna z największych w Europie!

Z dumą przedstawiamy Dworzec Metropolitalny w Lublinie – jeden z najbardziej ekologicznych obiektów tego typu w Polsce, stworzony z myślą o zrównoważonym rozwoju, przy użyciu naszych modułów solarnych!

➤ Na potrzeby tej realizacji dostarczyliśmy blisko 1800 paneli fotowoltaicznych szkło-szkło, w technologii BIPV (fotowoltaika zintegrowana z budownictwem) o powierzchni prawie 6500 m2, generujących ponad 500 kWp. Ogniwa monokrystaliczne, układane w sposób umożliwiający przenikanie promieni słonecznych, zostały zastosowane zarówno w przeszkleniu świetlikowym, jak i zadaszeniach peronowych.
➤ Panele nie tylko generują energię, ale także zachwycają swoim wyjątkowym wyglądem. Duże przeszklenia nadają lekkości, ale też pozwalają realizować założenia zrównoważonego budownictwa, zwłaszcza pod kątem niskoemisyjności, funkcjonalności i produkcji energii z nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej.
➤ Co więcej, wewnątrz paneli fotowoltaicznych zostało zintegrowane oświetlenie ledowe, które nadaje całej instalacji niezwykłe walory wizualne po zmroku. Ponadto innowacyjny system ICE-OFF z szybą grzewczą automatycznie eliminuje warstwy śniegu lub lodu przy niskich temperaturach. Całość monitorowana z poziomu naszego autorskiego oprogramowania SZEF – System Zarządzania Energią Fibrain, który stworzyliśmy na potrzeby tej inwestycji.

Powyższa realizacja to nie tylko technologiczne osiągnięcie, ale także zaangażowanie w rozwój odnawialnych źródeł energii.

Dołącz do nas i odkryj potencjał energii słonecznej.

Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie – https://energy.fibrain.pl/

Polecamy również