Łączymy ludzi.
Łączymy świat.

FIBRAIN jest niezależnym polskim producentem technologii i systemów światłowodowych oraz fotonicznych. Od 30 lat jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebne jest pewne i stabilne połączenie. Na przestrzeni tych lat zrealizowaliśmy wiele inwestycji w modelu zaprojektuj, buduj, zarządzaj. Nasze zaplecze technologiczne to obecnie 4 centra produkcyjnie, które zapewniają kompleksowość naszej oferty produktowej, wykorzystywanej do budowy sieci światłowodowych, we wszelkich obecnie stosowanych technologiach. Dodatkowo posiadamy własne działy R&D, które pozwalają nam nieustannie udoskonalać nasze portfolio produktów, w tym nasze autorskie rozwiązania zgodne z wymaganiami klienta oraz przystosowane pod konkretny region czy środowisko. To co nas wyróżnia to możliwość kompleksowej realizacji ww. projektów, począwszy od wykonania projektu sieci, poprzez wdrożenie z wykorzystaniem produktów FIBRAIN i wykonawstwo wraz z pilotażem całej inwestycji.

Nasze domy, mieszkania, miejsca pracy, budynki użyteczności publicznej i miejsca w których przebywamy są zbudowane na naszych sieciach i wykorzystują kompleksową ofertę naszych produktów. One dają poczucie bezpieczeństwa i stabilności, a także swobodny dostęp do informacji.

Od samego początku mierzymy się z wyzwaniami, które stawiają przed nami różne gałęzie gospodarki i przemysłu. Kreowanie nowych rozwiązań i dostosowywanie naszych produktów do indywidualnych potrzeb naszych partnerów powoduje, że doskonale odnajdują zastosowanie w nowych projektach i spełniają wymagania nowych użytkowników.

Możliwość tworzenia innowacji oraz nowych szans dynamicznego rozwoju sprawia, że odważnie i z ekscytacją patrzymy w przyszłość.

Laboratoria i R&D

FIBRAIN dysponuje nowoczesną aparaturą i możliwościami produkcyjnymi, dlatego jest w stanie produkować włókna nawet o specjalistycznym zastosowaniu. Dodatkowo, laboratorium jest w stanie wykonać wszystkie testy wymagane do zastosowań telekomunikacyjnych, w tym testy optyczne, klimatyczne i ekologiczne lub mechaniczne.

Ponadto polityka firmy, która koncentruje się na jakości przekłada się w ciągłe inwestycje w doposażenie i rozbudowę laboratorium, co następnie ma odzwierciedlenie w dużo większych możliwościach przeprowadzania, czy konfiguracji testów.

5 działów

Najnowocześniejszy sprzęt i urządzenia wykorzystywane przez naszych specjalistów

+25 specjalistów

Wykwalifikowani Inżynierowie w zakresie fotoniki i światłowodów

8 patentów

Opracowujemy autorskie rozwiązania i bierzemy udział w licznych badaniach

Ludzie FIBRAIN – nasza
siła tkwi w zespole

Nasi w pełni zaangażowani i wysoce wykwalifikowani pracownicy stanowią centralną część Grupy FIBRAIN i w znaczący sposób decydują o tym, kim dzisiaj jesteśmy: jedną z wiodących w Europie firm zajmujących się produkcją światłowodów. Czujemy się odpowiedzialni za to, aby wszystkim naszym pracownikom zapewnić środowisko, w którym w pełni będą mogli rozwijać swoje umiejętności.

+700 pracowników

Wspomagamy młodych naukowców

Praktyki i staże

Stwarzamy możliwości rozwoju zawodowego i zdobywania cennego doświadczenia

FIBRAIN – największy producent akcesoriów
połączeniowych FO w Europie

Produkcja Connectivity oraz Technologii Światłowodowych zlokalizowana jest w Nowoczesnym Ośrodku w Zaczerniu i oferuje rozwiązania w zakresie telekomunikacji światłowodowej. Możliwości produkcyjne i światowej klasy sprzęt zapewniają produkcję wyspecjalizowanego sprzętu.

Kontrola jakości

Gwarantujemy najwyższą jakość produkowanych komponentów potwierdzoną badaniami

+3 000 000

Terminowanych wtyków rocznie

Polska produkcja

Jesteśmy niezależnym producentem