WSPIERAMY SPORT

Synergia biznesu
i sportu!

Inwestujemy
w najmłodszych

Sporty
ogólnorozwojowe

Tworzymy
nowe możliwości

Wykorzystujemy najnowocześniejsze
technologie

Budujemy
region

Silna marka
"Podkarpacie"

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Odpowiedzialne działanie biznesu to właściwa droga do trwałego i zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie i wsparcie kilku dyscyplin sportowych to niewątpliwie atrybuty naszej firmy, które przynoszą pozytywne korzyści i budują wartości naszej firmy. Poprzez wspieranie sportu budujemy siłę regionu, siłę Rzeszowa i atrakcyjność całego województwa podkarpackiego.

Klub Piłkarski Stal Rzeszów

Stal Rzeszów S.A. kontynuuje tradycje piłkarskie założonego w listopadzie 1944 roku Zakładowego Klubu Sportowego Stal Rzeszów. Klub od początku swojego istnienia był związany z przemysłem lotniczym Rzeszowa. Ideą powstania Żurawi było zjednoczenie w ramach biało-niebieskich barw garnącej się do uprawiania sportu rzeszowskiej młodzieży oraz byłych sportowców przybywających na Rzeszowszczyznę.

Nowe otwarcie

16 marca 2018 r. zaczęliśmy pisać historię Stali Rzeszów ręką Prezesa Rafała Kalisza. Nowy właściciel klubu nakreślił jasną i ambitną wizję rozwoju Dumy Podkarpacia. Na sukces grupy FIBRAIN czekał ponad 15 lat, co najmniej tyle samo chce budować Stal Rzeszów. W swojej filozofii budowy drużyny nawiązujemy do najlepszych spotkań biało – niebieskich w historii. Budujemy w oparciu o uczciwość, ciężką pracę, wiedzę i zaangażowanie, a najważniejsi są w tym odpowiedni ludzie. Nasze drużyny zawsze chcą wygrywać, kontrolować i dominować w meczu, wygrywać na swój własny sposób, w stylu, który rozwija i cieszy piłkarzy.

Akademia naszą przyszłością

W drodze na szczyt pomoże Akademia, docelowo najlepsza na Podkarpaciu i w tej części Europy. Zasilać ją będą również zawodnicy z Klubów Partnerskich. Obecnie Stal wiąże się współpracą z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi dla młodzieży na Podkarpaciu. Dzięki temu zwiększa obszar poszukiwań nowych talentów. Dla jeszcze lepszego rozwoju młodych piłkarzy powstał projekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego Stal Rzeszów – to tutaj najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą szlifować swój charakter, wiedzę i oczywiście sportowe zdolności. Misją Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów jest wyszkolenie wszechstronnego, uniwersalnego pod względem techniczno-taktycznym, motorycznym i mentalnym zawodnika, który będzie przygotowany nie tylko do gry na najwyższym poziomie sportowym, ale także do późniejszego, dorosłego życia.

Wszechstronne kształcenie

Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest wspólnotą uczniów ich rodziców i nauczycieli, opartą na zasadach partnerstwa, przyjaźni i szacunku. Nadrzędnym naszym celem jest wszechstronny rozwój osobowości ucznia: rozwijanie sfery intelektualnej, umiejętności praktycznego wykorzystywania tej wiedzy oraz przygotowanie do dokonywania odpowiednich wyborów życiowych. SMS Stal Rzeszów to placówka nowoczesna, przyjazna, innowacyjna, przygotowująca uczniów do samodzielnego funkcjonowania w otaczającym świecie, nastawionych na osiąganie sukcesów; dbająca o rozwój fizyczny ucznia na jak najlepszym poziomie i prowadząca szeroki zakres działań pozalekcyjnych.

Społeczność Stali Rzeszów

Stal Rzeszów jest społecznością składającą się z tysięcy osób – uczniów, ich rodziców, lokalnych władz Miasta Rzeszowa i partnerów biznesowych, opartych na zasadach partnerstwa, przyjaźni i szacunku. Ta społeczność to zespół, w którym każda z osób odgrywa bardzo ważną rolę i wykonuje określone zadania, które wzajemnie się uzupełniają  na trzech płaszczyznach – sportowej, biznesowej i lokalnej.

FIBRAIN G2A AZS Politechnika Rzeszów

FIBRAIN to sponsor tytularny sekcji tenisa stołowego, która startuje w rozgrywkach LOTTO Super Ligii. Drużyna na czele z Mistrzem Polski – Tomaszem Lewandowskim, od kilku lat dostarcza nam niezapomnianych sportowych emocji i wrażeń.

Największe sukcesy:

  • wicemistrz Polski seniorów w grze pojedynczej (2013)
  • złoty medalista mistrzostw Polski seniorów w deblu w parze z Jarosławem Tomickim (2012)
  • brązowy medalista mistrzostw Polski w grze pojedynczej (2009)
  • dwukrotny złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w grze pojedynczej i podwójnej (2006)

Łukasz Różański

Zawodowy bokser wagi ciężkiej – odwaga, wytrwałość i duch walki to cechy, które najlepiej opisują boks, ale mają też dużo wspólnego z nasza firmą, dlatego dumnie wspieramy Łukasza Różańskiego. To bokser warty uwagi, który odnosi kolejne zwycięstwa i konsekwentnie idzie do przodu. W 2019 roku Łukasz Różański znokautował Izuagbe Ugonoha na gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie i osiągnął życiowy sukces. 33-latek został zawodowym mistrzem Polski w boksie wagi ciężkiej.

22 kwietnia podczas gali Knockout Boxing Night 27 w Jasionce odbyła się historyczna walka o tytuł zawodowego mistrza świata w boksie pomiędzy Łukaszem Różańskim, a Chorwatem Alanem Babicem. Zawodnik Stali Rzeszów, wspierany od początku swojej kariery przez FIBRAIN, zakończył walkę zwycięstwem już w 1. rundzie i tym samym zdobył mistrzostwo świata federacji WBC w kategorii bridgerweight. Łukasz Różański jest piątym Polakiem w historii, który wywalczył tytuł Mistrza Globu, a my jesteśmy niezmiernie dumni, że mieliśmy w tym swój udział.