25.07.2016

Już ci się nie będzie odbijać! Technologia APT na odsiecz splitterom

Niepodłączone (otwarte) porty splittera mogą być źródłem odbić, a co za tym idzie zakłóceń w sieci. Każdy otwarty wtyk UPC ma reflektancję rzędu 14 dB, czyli odbija się od niego ok. 4% mocy padającej. Jeżeli jest to splitter 1×64, w którym tylko 4 abonentów jest początkowo podłączonych, to każdy z pozostałych 60 niepodłączonych portów tego splittera odbija po ok. 4%, i wszystkie te odbicia są następnie sumowane przez splitter.

niezakończony pigtail szumi w sieci tak samo mocno, jak otwarty wtyk UPC. Oczywiście problem ten znany jest od dawna i z tego powodu wielu dużych operatorów zdecydowało o stosowaniu w sieci wyłącznie splitterów zakończonych złączami APC, które niestety są zawsze droższe, a w dodatku wprowadzają zawsze więcej tłumienia niż splittery spawane.

firma Fibrain wprowadziła do oferty splittery APT® (APT – Angled PigTail, prawnie chroniona własność firmy Fibrain). Unikalna technologia APT® gwarantuje, że reflektancja niezakończonych portów splittera jest zawsze powyżej 50 dB, niezależnie od tego, czy splitter posiada złącza APC, czy też przeznaczony jest do spawania.  Wszystkie splittery Fibrain serii Gold G0 są standardowo wyposażone w technologię APT®. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem technicznym, który bliżej opisuje problemy związane z występowaniem odbić w sieci i przybliża zalety technologii APT®.

Polecamy również