04.12.2013

Firma ELMAT wprowadza do oferty system do transmisji CWDM na włóknie wielomodowym

Zalety zwielokrotnienia falowego CWDM są dobrze znane i szeroko obecnie wykorzystywane w telekomunikacji światłowodowej. Dzięki zastosowaniu transmisji CWDM, pojemność pojedynczego włókna światłowodowego może być zwiększona nawet 18 razy, gdyż tyle kanałów CWDM zostało ustandaryzowanych w rekomendacji ITU-T G.694.2. Co więcej, w chwili obecnej filtry i lasery kompatybilne ze standardem CWDM są już na tyle tanie i powszechnie dostępne, że zwielokrotnienie CWDM staje się rozwiązaniem na kieszeń praktycznie każdego operatora.&

 &

Niestety, powszechnie dostępne rozwiązania CWDM mają jedną zasadniczą wadę – są dostępne tylko w wersji do transmisji we włóknie jednomodowym. Firma ELMAT jako pierwsza wprowadziła do oferty system zwielokrotnienia falowego CWDM przeznaczony do transmisji we włóknie wielomodowym. Pasywny system wielomodowy CWDM (Fibrain CWDM MM) wspiera transmisję 1GbE na włóknie OM2 i OM3 na odległości do kilku kilometrów. Typ urządzenia aktywnego (switch Ethernetowy, router) nie ma znaczenia, o ile posiada ono port SFP.

Artykuł techniczny wyjaśniający działanie i aplikacje nowego systemu MM CWDM jest dostępny do pobrania tutaj.

W celu uzyskania bliższych informacji technicznych prosimy o skontaktowanie się ze swoim opiekunem handlowym lub wysłanie email na adres elmat@elmat.pl.

Polecamy również