05.07.2019

FIBRAIN i Varioedge wybudują pierwszą w Polsce sieć 5G!

5 lipca w Rzeszowie FIBRAIN i Varioedge wspólnie z władzami miasta Rzeszowa oraz firmą EXATEL podpisały list intencyjny na dostarczenie pierwszej w Polsce sieci 5G na potrzeby projektów inteligentnego miasta.
Będzie to przełomowa inwestycja dla Rzeszowa- stolicy innowacji!

Jednym z jej składowych będzie autonomiczny autobus. Ale to dopiero początek. Następne kroki, to m.in. autonomiczne drony monitorujące bezpieczeństwo obywateli, szybki dostęp do Internetu w środkach komunikacji, systemy wzbogaconej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości dla mieszkańców i turystów. Przyszłość przyniesie jeszcze bardziej futurystyczne rozwiązania.

5G to nie tylko szybki Internet i nieograniczony dostęp do jego zasobów. Sieć 5G to ekosystem, w którym aktorami będą najróżniejsze urządzenia, których istnienie ciężko sobie teraz wyobrazić. Mówi się o tym, że już do 2022 roku w sieci będzie ponad 50 mld urządzeń, a na każde gospodarstwo domowe będzie przypadać około 500 urządzeń. Będą one bieżąco monitorować, śledzić, analizować i optymalizować nasze codzienne czynności. Ten ekosystem zrewolucjonizuje, nie tylko takie przyziemne sprawy jak administrację, czy podatki, ale przyczyni się do znacznej poprawy jakości życia poprzez takie usługi jak e-zdrowie oraz bezpieczeństwo życia, dzięki możliwości wyeliminowania człowieka z miejsc niebezpiecznych. Sieć 5G już dawno została okrzyknięta rewolucją, niektórzy porównują to nawet do wynalezienia czcionki przez Johannesa Gutenberga w 1440 roku. Cieszę się, że pierwsza taka sieć w Polsce powstanie właśnie u nas w Rzeszowie – w stolicy innowacjipowiedział Marcin Słowik, Członek Zarządu FIBRAIN:
 

Polecamy również