21.11.2023

Nowa współpraca FIBRAIN i QMODULAR!

FIBRAIN i QMODULAR łączą siły tworząc efektywnie energetyczne domy oraz wielkopowierzchniowe budynki modułowe naładowane zieloną energią. W dążeniu do wznoszenia rewolucyjnych, technologicznie zaawansowanych i ekologicznych rozwiązań w sektorze budownictwa modułowego, firma QMODULAR zdecydowała się na nawiązanie strategicznego Partnerstwa z przedsiębiorstwem FIBRAIN. Partnerstwo z FIBRAIN ma na celu wyznaczenie nowych kierunków rozwoju efektywnych energetycznie budynków oraz pozwala na zintegrowanie zaawansowanych rozwiązań nawet w wielkokubaturowych budynkach QMODULAR.

QMODULAR specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu wielkopowierzchniowych budynków modułowych. W ciągu ostatnich lat działalności zrealizowali inwestycje w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym czy hotelowym. 70% szybciej w porównaniu do tradycyjnych metod budownictwa.

FIBRAIN jest europejskim liderem w produkcji fotoniki oraz światłowodów z ponad 30 letnim doświadczeniem zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Własny komplementarny system do zarządzania energią, w tym moduły solarne polskiej produkcji, carporty, ładowarki, magazyny energii i inteligentny system zarządzania to gotowy ecosystem, który pozwala na wytwarzanie, gromadzenie i wykorzystywanie energii dostosowanej do konkretnych potrzeb naszych klientów. 

– To doskonała wiadomość dla Inwestorów, którzy poszukują rozwiązań pozwalających na wykorzystanie tzw. zielonej energii z elewacji fotowoltaicznych oraz uprzednio skumulowanych nadwyżek energetycznych w magazynach energii. Nasze budynki są dostosowane do najbardziej rygorystycznych norm Dodatkową wartością jest redukcja emisji CO2, co ma ogromne znaczenie w walce z globalnym ociepleniem. Współczesne społeczeństwo coraz bardziej kieruje swoją uwagę na kwestie zrównoważonego rozwoju i dbałość o środowisko naturalne. Współpraca z FIBRAIN daje QMODULAR dostęp do najnowszych technologii z zakresu efektywności energetycznej. – podsumował Marcin Pacura, CEO QMODULAR

– Niezmiernie mi miło móc współpracować z tak innowacyjną i tworzącą unikatowe rozwiązania firmą QMODULAR. Wspólnym mianownikiem dla reprezentowanych przez nas podmiotów jest trwałość, funkcjonalność i jakość oferowanych produktów oraz usług, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę, żeby nasi klienci otrzymywali gotowe rozwiązania zoptymalizowane pod kątem wydajności i długoterminowości funkcjonowania.

Rozwiązania produkowane w naszej grupie FIBRAIN zostały przeprojektowanie z myślą o zabudowie modułowej, w której to firma QMODULAR jest liderem i dostosowanej do standardów oraz norm obowiązujących na danym rynku. Tworzymy z zamysłem, żeby nasze rozwiązania, w tym panele fotowoltaiczne o podwyższonej sprawności zintegrowane z bryłą budynku, magazyny energii skalowalne pod potrzeby użytkownika, inteligentne ładowarki samochodowe, liczniki energii oraz aplikacja z zaimplementowaną sztuczną inteligencją do optymalizacji energetycznej budynku, cieszyły nie tylko oko, ale i „portfel” użytkownika. – dodał Marcin Słowik, Członek Zarządu FIBRAIN.  

Wierzymy, że połączenie sił dwóch innowacyjnych firm ma ogromny potencjał i wpłynie pozytywnie na przyszłość branży budowlanej.

Polecamy również