28.10.2020

Czarne chmury nad importem kabli światłowodowych z Chin!

Czy import kabli z Chin będzie nadał opłacalny? Czy nałożenie cła antydumpingowego to tylko kwestia czasu? Ostatnie kroki poczynione przez Komisję Europejską stawiają pod dużym znakiem zapytania import kabli światłowodowych z Chin na obecnych zasadach.

24 września Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie antydumpingowe dotyczące importu kabli światłowodowych z Chin. Postępowanie dotyczy kabli jednomodowych i zostało złożone z inicjatywy Europacable, w imieniu producentów unijnych, reprezentujących ponad 25% unijnej produkcji kabli światłowodowych.

Wszczęcie postępowanie dowodzi, że nałożenie środków antydumpingowych na przywóz kabli światłowodowych z Chin leży w ogólnym interesie Unii. Unijnym producentom kabli światłowodowych bardzo zależy na przywróceniu uczciwej konkurencji na rynku UE. FIBRAIN również popiera decyzję Komisji Europejskiej, ponieważ jako europejski producent kabli światłowodowych ceni zasady fair play na rynku UE.
Inwestorze, już dziś zastanów się czy Twój Chiński dostawca kabli, będzie w stanie obsłużyć Twoją przyszłoroczną inwestycję.
    
Będziemy monitorować tę sytuację i o wszystkim na bieżąco informować. A jeśli chcesz poczytać więcej i zapoznać się ze szczegółami tej sprawy, zachęcamy do odwiedzenia strony Komisji UE oraz Stowarzyszenia Europacable:

Polecamy również