Konwertery do hybrydowej transmisji SM-MM

Firma FIBRAIN jako jedyna w Polsce ma w swojej ofercie pasywne konwertery MPC-G1-1-4-35-A-SC-SC do zestawiania hybrydowej transmisji po włóknach jedno- i wielomodowych. Dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii światłowodów fotonicznych, przyrządy te umożliwiają połączenie odcinków jedno- i wielomodowych i jednocześnie zapewniają niskostratne i stabilne połączenie. Są oferowane w formie identycznej jak popularne tłumiki adapterowe, w standardzie SC PC (męski wtyk po stronie SM, żeńskie złącze po stronie MM).
Do zestawiania hybrydowej transmisji SM-MM zawsze musi być stosowana para konwerterów PK-SM-MM, w ten sposób, aby odcinek kabla wielomodowego był w środku, a obydwa końce były jednomodowe (wystarczy  zastosowanie krótkiego patchcorda SM od źródła światła do połączenia z kablem MM, jeśli łącze nie ma w naturalny sposób konfiguracji SM-MM-SM).

Cechy

  • Możliwość połączenia odcinków jedno- i wielomodwych
  • Niskostratne i stabilne połączenia
  • Forma tłumików adapterowych

Parametry techniczne

Dane techniczne

ParametrJednostkaWartość
Straty wtrąceniowe IL 1dB≤ 2.5
Straty zależne od polaryzacji PDLdB≤ 1.0
Straty odbiciowe RL dB≥ 40
Temperatura przechowywania⁰C-20 - +70 ⁰C
Temperatura użytkowania⁰C-20 - +70 ⁰C
Rodzaj włókna SM/MM 2 G.652D / OM2
Maksymalna długość odcinka wielomodowego dla przepustowości transmisji 1Gbps 3 m1000

1  maksymalne straty wtrąceniowe dla pary konwerterów SM/MM z uwzględnieniem złączy optycznych

2  możliwość zamówienia innych typów włókien SM i MM

3 limitowana budżetem mocy i dyspersją międzymodową włókna MM, konwertery nie gwarantują stabilności transmisji dla
przepustowości > 1Gbps

Produkty powiązane