Export Sales Development Specialist

Miejsce pracy: Głogów Młp.

Umowę o pracę w pełnym
wymiarze godzin

Zadania:

  • Nawiązywanie kontaktów handlowych oraz budowanie stałych relacji z Klientami na obsługiwanym terenie
  • Inicjowanie działań mających na celu poszukiwanie nowych kontaktów handlowych
  • Organizowanie welcome call z nowymi Klientami samemu by rozpoznać potencjał współpracy
  • Dla istniejących Partnerów handlowych ciągłe poszukiwanie możliwości sprzedażowych poprzez kreowania nowych sales leadów
  • Przygotowywanie ofert handlowych i badanie ich skuteczności dostępnymi narzędziami w FIBRAIN
  • Nadzór nad obsługą zamówień oraz obiegiem dokumentów przy wsparciu Back Office i działu processing
  • Szkolenie i wsparcie techniczne Klientów przy udziale PM
  • Prowadzenie prezentacji budujących świadomość marki FIBRAIN, uczestnictwo w imprezach branżowych
  • Badanie potrzeb Klienta na podległym terenie
  • Wizyty handlowe i coachingowe u Partnerów Handlowych
  • Sporządzanie regularnych raportów z wykonywanych działań
  • Współtworzenie i realizacja planów sprzedażowych na podległym terenie dla siebie i Partnerów handlowych
  • Współrealizacja działań marketingowych zwiększających sprzedaż
  • Współpraca z innymi działami firmy
  • Przygotowywanie forecastów na produkty i towary
  • Tworzenie raportów, badanie trendów sprzedażowych i odpowiednia dystrybucja informacji do działów technicznych i zarządzających produktem, systemem w celu np. customizacji lub rozwoju danego produktu

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, mile widziane techniczne w kierunku: telekomunikacja, informatyka, optoelektronika lub pokrewnym
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, dodatkowy język będzie atutem
  • Mile widziana znajomość zagadnień związanych z telekomunikacją, optoelektroniką i specyfiką rynku telekomunikacyjnego
  • Zdolność szybkiego przyswajania wiedzy technicznej i zagadnień produktowych portfolio FIBRAIN oraz analizowania ofert produktowych konkurencji i wymagań techniczno – handlowych Klientów
  • Biegła obsługa aplikacji MS Office
  • Wysoka kultura techniczna
  • Mile widziane doświadczenie z programami ERP jak CDN_XL
  • Znajomość podstawowych zasad rachunkowości (marża, narzut, koszt, netto, brutto)
  • Zaangażowanie i terminowe wykonywanie powierzonych zadań
  • Umiejętność pracy w zespole realizującym różnorodne zadania
  • Min. 1 rok doświadczenia w dziale handlowym lub obsługi Klienta zagranicznego
  • Znajomość podstawowych norm branżowych, jak np. incotermsy
  • Znajomość produktów i technologii z zakresu sieci telekomunikacyjnych
  • Potrzeba ciągłego samodoskonalenia się

Oferujemy:

Stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie

Umowę o pracę

Kartę Multisport

Prywatną opiekę
medyczną

Zgłoszenia wraz z CV proszę wysyłać na adres e-mail:

z tytułem e-maila w postaci:

  Kandydatura [ROG-01/EKS/22] imię i nazwisko, stanowisko:

Uwaga: Prosimy o umieszczenie adnotacji w CV: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji przez FIBRAIN Sp. z o.o. siedzibą w 36-062 Zaczernie 190F zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).”

Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych w przyszłych rekrutacjach:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb przyszłych procesów rekrutacji przez FIBRAIN Sp. z o.o. siedzibą w 36-062 Zaczernie 190F, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).