Pomoc dla Ukrainy

Obecna sytuacja związana z rosyjską agresją na Ukrainę jest dla całej Europy ogromnym wyzwaniem i sprawdzianem solidarności. Uchodźcy z Ukrainy uciekają przed wojną do Polski, która jest dla nich gwarancją stabilności i bezpieczeństwa. W działania na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy żywo włączył się FIBRAIN oraz jego poszczególne spółki, organizując różnego rodzaju akcje pomocowe oraz przekazując gesty solidarności ze swoim wschodnim sąsiadem. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do nas – zdecydowaliśmy o uruchomieniu zbiórki pieniędzy, która jest organizowana przez Fundację Stali Rzeszów. Na jej konto mogą Państwo dokonywać wpłat, a wszystkie wpłacone pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wesprzyj Fundację Stali Rzeszów!

Bezpieczna forma przekazywania darowizn za pomocą systemu PayPal.
Po kliknięciu w przycisk zostaniesz przekierowany do systemu płatności PayPal.
Nie masz konta? Możesz w bezpieczny sposób dokonać darowizny za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

Przelew tradycyjny

Wpłać darowiznę w tytule przelewu wpisując: „Darowizna na cele statutowe Fundacji Stali Rzeszów, KRS: 0000827607” i wesprzyj działalność Fundacji Stali Rzeszów!

Nazwa: Fundacja Stali Rzeszów
Adres: ul. Hetmańska 69, 35-078 Rzeszów, Polska
IBAN (PLN): PL 06 1090 2590 0000 0001 4967 4478
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Bank SWIFT: WBKPPLPP
Tytuł: Na pomoc Ukraińcom

JAK POMAGAMY?

Aktualizowana lista akcji pomocowych organizowanych i wspieranych przez FIBRAIN, partnerów i przyjaciół.

24.08.2022

Kolejne dostawy wsparcia medycznego dotarły do ukraińskich szpitali

Dzięki działaniom podjętym przez FIBRAIN oraz zaprzyjaźnione firmy, do ukraińskich szpitali trafiły kolejne niezbędne rzeczy i akcesoria, których wartość przekroczyła kilkaset tysięcy euro. Wśród przekazanych darów z Polski są m.in. profesjonalne apteczki oraz kilka tysięcy zautomatyzowanych łóżek operacyjnych wraz z lampami.

9.08.2022

Zabawki, przybory szkolne oraz letni obóz dla dzieci z Ukrainy

FIBRAIN oraz partnerzy uzbierali 30 palet z zabawkami i artykułami szkolnymi, które zostały przekazane ukraińskim dzieciom przebywającym w Polsce. Jednocześnie, dzięki Fundacji „Medyk dla zdrowia”, dzieci i młodzież dotknięte cierpieniem wojny w swojej ojczyźnie mogły bawić się podczas letniego obozu w Rzeszowie. Jedną z atrakcji był udział w meczu Stali Rzeszów z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

28.06.2022

Kolejne produkty od FIBRAIN i przyjaciół dotarły na Ukrainę!

Dzięki pomocy firmy FIBRAIN oraz jej przyjaciół i partnerów, do szpitala w Dniepropietrowsku dotarły kolejne niezbędne rzeczy, które pomogą pacjentom miejscowego szpitala oraz mieszkańcom miasta.

31.05.2022

Dostawa apteczek i potrzebnych środków pomocy z okazji Dnia Matki dla dzieci i sierot

Dzięki wsparciu i pomocy naszych sponsorów i przyjaciół oraz otrzymanych od nich darów przygotowaliśmy apteczki z okazji Dnia Matki. Trafiły one do potrzebujących sierot i dzieci z niepełnych rodzin. Bardzo się cieszymy, że przynajmniej w taki sposób jesteśmy w stanie pomóc w tych trudnych czasach. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

29.05.2022

Dostawa sprzętu medycznego od FIBRAIN i przyjaciół dotarła na Ukrainę

Dzięki pomocy naszych przyjaciół kolejna dostawa sprzętu i artykułów medycznych dotarła na Ukrainę. Przekazane artykuły medyczne, w tym tak bardzo potrzebne łóżka medyczne oraz leki i opatrunki trafią do karetek niosące pomoc potrzebującym.

27.05.2022

Kolejna dostawa sprzętu trafiła na Ukrainę

Dzięki zbiórce pieniędzy udało się zakupić niezbędny sprzęt, który trafia bezpośrednio na front wojny. Wśród zakupionych rzeczy znalazły się m.in. krótkofalówki, drony i noktowizory.

26.05.2022

Skala pomocy jest ogromna!

Wysłaliśmy już ponad 300 busów z niezbędnymi towarami na Ukrainę. To wszystko dzięki zaangażowaniu naszych partnerów i przyjaciół, dzięki którym razem możemy pomagać Ukraińcom.

24.05.2022

Wizyta burmistrza miasta Pidhaitsi w FIBRAIN

Kilka dni temu w siedzibie naszej firmy mieliśmy zaszczyt gościć burmistrza miasta Pidhaitsi, który osobiście podziękował Prezesowi FIBRAIN oraz wszystkim pracownikom za wielkie zaangażowanie i wszystkie akcje pomocowe na rzec mieszkańców Ukrainy.

26.04.2022

22 palety żywności od FIBRAIN dla Konwoju Polskich Serc

Na wschód Ukrainy wyruszył pociąg liczący blisko 40 wagonów, który transportuje 500 ton niezbędnych produktów (m.in. żywności, napojów, odzieży, śpiworów, środków chemicznych i innych środków pierwszej potrzeby).

Wszystkie produkty udało się kupić i zgromadzić dzięki szybkiej pomocy polskich przedsiębiorców, w tym także firmy FIBRAIN, która przekazała 22 palety żywności. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Rafał Brzoska – prezes firmy InPost.

20.04.2022

Kolejne transporty od FIBRAIN i przyjaciół dotarły na Ukrainę

Pomoc firmy FIBRAIN oraz naszych przyjaciół dla Ukrainy nie ustaje. Niemal codziennie do ukraińskich miejscowości docierają kolejne transporty z najpotrzebiejszymi rzeczami, w tym m.in. żywnością, lekami czy środkami higienicznymi. Nasza pomoc trwa nadal i nie byłaby możliwa bez wsparcia darczyńców, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

15.04.2022

Jak pomagamy Ukrainie?

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę FIBRAIN i przyjaciele zaangażowali się w akcje pomocowe na rzecz tego kraju. Poniżej przedstawiamy najważniejsze przedsięwzięcia, które realnie wsparły Ukrainę oraz uchodźców z tego kraju.

FIBRAIN i przyjaciele

1. Wynajęliśmy magazyn do zbierania, sortowania i wysyłania wszystkich darów z zagranicy (dostawy na Ukrainę i Polskę). Magazyn znajduje się blisko lotniska i zajmuje prawie 1000m2, co jest jedną z największych powierzchni w naszym regionie.)

2. Zorganizowaliśmy kilkanaście osób, które wspierają nasze działania w magazynie, w tym m.in. przy sortowaniu i wysyłaniu produktów codziennie przez 12 godzin.

3. Kilku pracowników FIBRAIN zaangażowało się we wsparcie wszystkich działań.

4. Od naszych przyjaciół otrzymaliśmy 74 ciężarówki pełne darów o łącznej wartości 25,4 mln zł.

Główny podział otrzymanych przedmiotów przedstawia się następująco:

a) 30% artykułów medycznych o największej wartości, w tym specjalistyczne artykuły medyczne niezbędne w szpitalach i na froncie. Dla zobrazowania tego faktu można podać, że jedna ciężarówka została w całości zapakowana przez lekarzy austriackich potrzebnymi lekami o łącznej wartości 200 000 EURO. Inna ciężarówka przewoziła 30 wysoko specjalistycznych łóżek dla szpitali o łącznej wartości 500 000 EURO. Oczywiście, inne ciężarówki z setkami palet przewoziły inne niezbędne artykuły medyczne o dużej wartości. Dzięki naszym kanałom komunikacyjnym udało nam się pomóc kilku szpitalom znajdującym się w rejonach, w których sytuacja jest najbardziej dramatyczna, takich jak Kijów, Charków, Mariupol itd.

b) 20% środków higieny osobistej dla dzieci i dorosłych

c) prawie 20% żywności

d) 10% odzieży i koców

e) 20% rzeczy potrzebnych w czasie wojny, takich jak power banki, latarki, stabilizatory i inny sprzęt.

Nasi ukraińscy przyjaciele zbierają rzeczy każdego dnia za pośrednictwem 4 kanałów komunikacyjnych. Oczywiście, otrzymaliśmy wiele zdjęć, słów wdzięczności, filmów i dokumentów z każdej dostawy.

Fundacja Stal Rzeszów

1. Zagwarantowała rodzinom ukraińskim kilka pokoi w swoim internacie z pełnym wyżywieniem i wsparciem psychologa.

2. Zaprosiła kilkoro dzieci na bezpłatne treningi w Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów.

3. Zaoferowała dom z 6 pokojami dla rodziny ukraińskiej.

4. Wynajęła kilka mieszkań w Rzeszowie dla rodzin ukraińskich.

5. Zbierała pieniądze podczas meczów piłkarskich i w szkole.

6. Zakupiła niezbędny sprzęt dla żołnierzy, np. drony itp.

7. Zapłaciła za kilka transportów ciężarówkami.

8. Zorganizowała bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci ukraińskich.

9. Zaprosiła ukraińskich przyjaciół do bezpłatnego uczęszczania do naszej prywatnej szkoły.

10. Oferuje profesjonalną pomoc psychologiczną dla ukraińskich rodzin i dzieci, ponieważ mamy zatrudnionych psychologów.

Ponadto oddelegowano jeden autobus z ukraińskim trenerem, który był zatrudniony w zeszłym roku, do przewożenia dzieci z Medyki i zakwaterowania ich w naszych bezpiecznych i ciepłych miejscach.

WiseGlass w Grupie FIBRAIN

1. Wsparcie dla Ukrainy poprzez zaprojektowanie i wdrożenie systemu rejestracji uchodźców

2. Zaoferował czas reklamowy na swoich nośnikach w centrach handlowych, które docierają do 2,5 mln osób, a wartość tego czasu reklamowego wynosi 200 000 zł miesięcznie.

VarioEdge w Grupie FIBRAIN

Firma zaoferowała swoje busy do transportu pomocy medycznej na Ukrainę. Zorganizowałem kilka transportów osobiście i bardzo popieram USA i ich działania.

Dzięki prywatnym kontaktom udało nam się znaleźć zakwaterowanie dla kilkudziesięciu rodzin ukraińskich we Francji, Austrii i Holandii.

Krótko mówiąc, w ostatnich tygodniach udało nam się zorganizować wszystkie te działania. Przypuszczalnie, wkrótce osiągniemy 28 mln zł łącznej pomocy przekazanej dla Ukrainy i ukraińskich uchodźców

Serdecznie zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli i firmy do przyłączenia się do wspierania Ukrainy i Ukraińców w tych trudnych dla nich czasach.

4.04.2022

Holandia włączyła się w pomoc Ukrainie

Skala pomocy i solidarności z Ukrainą jest ogromna! Tym razem nasi przyjaciele z Holandii włączyli się w pomoc Ukrainie i Ukraińskim uchodźcom i zorganizowali koncert 2 kwietnia we Vlissingen, po to, by zebrać pieniądze i przekazać tym najbardziej potrzebującym.

Wokalistka jednego z zespołów, Judith Mollenbrok, podjęła inicjatywę zorganizowania tego wydarzenia, a jej pierwszą reakcją na początku agresji Rosji na Ukrainę były następujące słowa: festiwalu. „Muszę coś zrobić, nie mogę stać bezczynnie i patrzeć jak cierpią ludzie”.

Bardzo dziękujemy za Waszą pomoc i wielkie wsparcie!

31.03.2022

Podziękowania dla FIBRAIN i Rosendhal od potrzebujących z Ukrainy

Akcje pomocowe przeprowadzane przez FIBRAIN, Rosendhal i inne zaprzyjaźnione firmy niosą realną pomoc tak ukraińskim uchodźcom, jak i obywatelom Ukrainy, którzy bronią się przed rosyjską agresją. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi pomoc dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Ta praca jest tym bardziej satysfakcjonująca, gdy otrzymujemy podziękowania od osób, które otrzymały nasze wsparcie.

Dziękujemy!

25.03.2022r.

Kolejne transporty dotarły do szpitala we Lwowie

Kolejne busy i TIRy z niezbędnymi akcesoriami medycznymi dotarły do Szpitala we Lwowie! To wszystko dzięki zaangażowaniu naszych partnerów i przyjaciół, dzięki którym razem możemy pomóc Ukraińcom.

24.03.2022r.

Pełen autokar darów dotarł do lwowskiego Domu Pielgrzyma

Dary od naszych przyjaciół z całej Europy, które trafiają do naszych magazynów, docierają do kolejnych miejsc na Ukrainie. Jeden z autobusów wypełnionych po brzegi najpotrzebniejszymi rzeczami dotarł właśnie do Domu Pielgrzyma im. Błogosławionego Jakuba Strzemię we Lwowie, w którym przebywa ok. 250 uchodźców ze wschodniej Ukrainy. W drodze powrotnej autobusem do Polski wróciło ponad 50 ukraińskich dzieci uciekających przed rosyjską agresją.

22.03.2022r.

Kolejne pięć tirów z darami dla uchodźców od JPB Systeme

Kolejne pięć ciężarówek pełnych darów z Francji od firmy JPB Systeme przyjechało właśnie do naszych magazynów! Przekazane rzeczy pomogą ukraińskim uchodźcom w Polsce. Dziękujemy!

21.03.2022r.

Dary od lekarzy ze Styrii dotarły na Ukrainę

Dary przekazane przez firmę Rosendhal i lekarzy z austriackiego regionu Styria dotarły na Ukrainę. Leki oraz inne przedmioty medyczne trafiły do Głównego Szpitala Wojskowego w Kijowie, gdzie pomogą rannym Ukraińcom. Dziękujemy!

18.03.2022r.

Prezydent Konrad Fijołek odwiedził FIBRAIN i podziękował za pomoc

W ostatnich dniach oddział naszej firmy w Głogowie Małopolskim odwiedził prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który zobaczył na własne oczy, jak wiele darów trafiło do magazynów FIBRAIN od zaprzyjaźnionych firm z całego świata. Prezydent podziękował francuskiej firmie JPB Systeme za pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz zapewnił, że wszystkie przekazane rzeczy trafią bezpośrednio do potrzebujących osób uciekających przed rosyjską agresją.

17.03.2022r.

Firma Wiseglass tworzy system rejestracji uchodźców

W Przemyślu, od początku wojny na Ukrainie, dzięki właścicielowi firmy Kazar Arturowi Kazienko, działa punkt recepcyjny dla uchodźców, którego zadaniem jest udzielenie pierwszej pomocy oraz zapewnienie uciekającym przed wojną choć chwilowego schronienia. Zadaniem tego punktu jest jak najszybsza relokacja osób w głąb kraju, przy zapewnieniu całkowitego bezpieczeństwa. Firma Wiseglass należąca do grupy FIBRAIN pracuje obecnie nad systemem IT i procedurami, które pozwolą na weryfikację i rejestrację uchodźców z Ukrainy oraz kierowców, którzy charytatywnie przewożą Ukraińców z Przemyśla do innych miejsc w kraju.

16.03.2022r.

Transport z darami dla lekarzy z Ukrainy od firmy Rosendhal i lekarzy ze Styrii

Dzisiaj dotarł do nas kolejny transport darów dla uchodźców z Ukrainy. W pomoc potrzebującym zaangażowała się firma Rosendhal i lekarze z austriackiego regionu Styria, którzy zebrali wszystkie potrzebne rzeczy dla koleżanek i kolegów po fachu z Ukrainy. Dziękujemy!

15.03.2022r.

Transport z darami dla uchodźców z Ukrainy od JPB Systeme dotarł już do naszego magazynu!

Teraz przekażemy wszystkie dary od naszych przyjaciół z Francji do potrzebujących osób. Dziękujemy!

Transportujemy dary do Caritas i „Siemacha”

Dary, które trafiają do nas tak z Polski jak i całej Europy, przekazujemy do najbardziej potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Codziennie nasze busy zawożą je m.in. do Caritas oraz krakowskiego stowarzyszenia „Siemacha”.

11.03.2022r.

Transport medyczny z Austrii w drodze do Polski

Transport medyczny ze Styrii we wschodniej Austrii przygotowany przez lekarzy z tamtego regionu jest już w drodze do nas. Medykamenty trafią do punktów dla uchodźców oraz na front. Dziękujemy!

Pomoc humanitarna z JPB Systeme już w Polsce

Pomoc humanitarna z JPB Systeme trafia do punktu w Stalowej Woli, gdzie dostarczamy produkty głównie dla dzieci oraz matek.

10.03.2022r.

Bursa Stali Rzeszów i restauracja Smacznego pomagają uchodźcom z Ukrainy

Młodzi uchodźcy z Ukrainy znaleźli swój bezpieczny kąt w Bursie Stali Rzeszów. Dzięki wsparciu rzeszowskiej restauracji „Smacznego”, nasi goście codziennie mogą zjeść ciepły posiłek i choć przez chwilę poczuć się w Polsce jak w domu.

Sportowcy Stali Rzeszów pomagają sportowcom zza wschodniej granicy

Materiał TVP Rzeszów przedstawia, jak cały Klub oraz sportowcy Stali Rzeszów – piłkarze Akademii oraz bokser Łukasz Różański – pomagają sportowcom zza wschodniej granicy.

9.03.2022r.

JPB Systeme pomogło uchodźcom z Ukrainy

Wczoraj (08.03) dotarł do nas transport humanitarny prosto z Francji! Dzięki zaangażowaniu firmy JPB oraz Safran niezbędne produkty zostaną dostarczone uchodźcom z Ukrainy.

6.03.2022r.

FIBRAIN na pomoc Ukrainie

Obecna sytuacja za naszą wschodnią granicą wymaga nie tylko słów, ale przede wszystkim czynów. FIBRAIN, jego poszczególne spółki oraz partnerzy i przyjaciele z całego świata żywo włączyli się w akcję pomocy Ukrainie oraz uchodźcom z tego kraju. Pomoc polega nie tylko na wsparciu finansowym, ale także rzeczowym – przekazywane są podstawowe środki medyczne i higieniczne, długoterminowa żywność czy ciepłe koce i śpiwory. Zebrane dary zawozimy na granicę, gdzie odbiera je Yura z grupy Moto Help, dzięki czemu rzeczy trafiają bezpośrednio na teren Ukrainy. Zobaczcie w poniższym filmie, jak wygląda jeden z kilku dziennych transportów najpotrzebniejszych rzeczy zebranych przez FIBRAIN i przyjaciół.

4.03.2022r.

Rosendahl wsparło zbiórkę na rzecz Ukrainy

Zaprzyjaźniona z FIBRAIN austriacka firma Rosendahl wsparła działania na rzecz pomocy osobom z Ukrainy kwotą 10 000 euro. Serdecznie dziękujemy za solidarność z ofiarami wojny!

3.03.2022r.

Trener Akademii Stali Rzeszów Luis Esmi pomaga swoim rodakom

Rosyjska agresja na Ukrainę to ogromny dramat dla wszystkich Ukraińców – także tych pracujących na co dzień w Polsce. Trener naszej Akademii Luis Esmi – Ukrainiec, absolwent Kijowskiego i Lwowskiego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego – codziennie pomaga swoim rodakom uciekającym przed wojną.

Partnerzy FIBRAIN finansują pomoc medyczną

Fundacja Akademii Leona Koźmińskiego oraz firmy Getinge i Crowdway sfinansowały zakup 1000 sztuk apteczek, które trafią bezpośrednio na Ukrainę. Jest to realna pomoc i odpowiedź na potrzeby walczących na wojnie Ukraińców.

Dakar Toyota Rzeszów ufundowała 2000 posiłków

Partner FIBRAIN oraz sponsor Stali Rzeszów Dakar Toyota Rzeszów ufundował 2000 posiłków dla potrzebujących Ukraińców. Jednocześnie zaapelował o wsparcie zbiórki produktów żywnościowych, która odbywa się w Hotelu Ambasadorskim.

2.03.2022r.

JBP Système na pomoc Ukrainie

Zaprzyjaźniona z FIBRAIN firma JBP Système – sponsor Stali Rzeszów – bardzo mocno włączyła się w akcję pomocy Ukraińcom. Damien Marc, prezes francuskiego producenta układów do silników lotniczych, zorganizował zbiórkę, podczas której zebrano prześcieradła, koce, zabawki, środki higieny, żywność o długim terminie przydatności do spożycia czy lekarstwa. Jednocześnie firma na własny koszt przetransportowała tirami zebrane we Francji rzeczy do Polski, dzięki czemu trafią one bezpośrednio do potrzebujących pomocy ukraińskich uchodźców. Więcej w artykule.

Łukasz Różański osobiście transportuje dary na Ukrainę

Bokser Stali Rzeszów Łukasz Różański osobiście transportuje na granicę dary przekazane przez podkarpackie firmy, instytucje i organizacje, m.in. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Rzeszów, Greenyacht Solina, Stacja narciarska Gromadzyń i klub piłkarski Stal Rzeszów.

WiseGlass udostępniło nośniki reklamowe

Firma WiseGlass udostępniła swoje nośniki reklamowe zlokalizowane w galeriach handlowych i restauracjach, aby informować o możliwości zaangażowania się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Zbiórka darów w FIBRAIN

W FIBRAIN od kilku dni odbywa się zbiórka darów dla osób narodowości ukraińskiej uciekających przed wojną. Pracownicy przekazują najpotrzebniejsze rzeczy, w tym akcesoria medyczne, podstawowe leki czy artykuły higieniczne.

1.03.2022r.

Internat Stali Rzeszów zapewni miejsce ukraińskim dzieciom

Internat Stali Rzeszów jest przygotowany na przyjęcie kilkudziesięciu ukraińskich dzieci, które rozgrywają obecnie turniej piłkarski we Wrocławiu i nie mogą wrócić do swoich rodzin. Zapewnimy im kompleksową opiekę oraz postaramy się stworzyć namiastkę rodzinnego domu. Jednocześnie, korzystając z dobrych serc naszych przyjaciół, kilkanaście ukraińskich rodzin – matki z dziećmi – znalazło już schronienie w prywatnych domach i mieszkaniach.

27.02.2022r.

#NIEDLAWOJNYzbiórka darów i akcja solidarności podczas meczu ligowego Stali Rzeszów z KKS-em Kalisz

Stal Rzeszów przed niedzielnym meczem ligowym z KKS-em Kalisz zorganizowała zbiórkę darów, które zostały przekazane uchodźcom z Ukrainy. Jednocześnie przed samym spotkaniem obie drużyny wyraziły solidarność i zjednoczyły się pod jednym hasłem – #NIEDLAWOJNY.

To tylko część z działań, które jako FIBRAIN podjęliśmy w przeciągu ostatnich zaledwie kilku dni. Mamy nadzieję, że dzięki tej pomocy oraz Państwa wsparciu w postaci wpłat na konto Fundacji Stali Rzeszów, uda nam się pomóc wszystkim, którzy potrzebują naszego wsparcia w tych trudnych chwilach.