Precyzyjne światłowodowe linie opóźniające

Precyzyjne światłowodowe linie opóźniające wykorzystywane są w aplikacjach wymagających zadania dokładnego opóźnienia układu. Linie opóźniające produkcji Fibrain dzięki zastosowaniu złącz optycznych klasy master gwarantują uzyskanie powtarzalnych połączeń o niskich stratach wtrąceniowych. Wyselekcjonowane włókno wraz z zaawansowanym procesem nawijania gwarantują wyjątkowo niskie straty optyczne całej linii. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania linii opóźniającej w wersji akusto- i wibrochłonnej. Światłowodowe linie opóźniające Fibrain cechują się wiodącą na rynku tolerancją opóźnienia na poziomie 0.005%. Standardowo moduły opóźniające umieszczane są w przełącznicach 19”.

Cechy

  • Opóźnienie linii dostosowane według specyfikacji klienta
  • Zastosowanie złącz optycznych klasy master, włókna światłowodowego o niskiej tłumienności i precyzyjnej technologii nawoju gwarantuje niskie tłumienie linii
  • Ekstremalnie wysoka dokładność opóźnienia
  • Dostępne również w wykonaniu wibro- i akustochłonnym

Aplikacje / Zastosowania

  • Spektroskopia laserowa
  • Systemy testowo-pomiarowe
  • Optyka kwantowa
  • Oscylatory optoelektroniczne
  • Żyroskopy optyczne

Parametry techniczne

Parametry włókna światłowodowego

ParametrJednostkaWartość
Rodzaj włóknaG.657A2 1
Tłumienność jednostkowa @1310 nmdB/km≤0.35
Tłumienność jednostkowa @1383 nmdB/km≤0.34
Tłumienność jednostkowa @1490 nmdB/km≤0.23
Tłumienność jednostkowa @1550 nmdB/km≤0.21
Tłumienność jednostkowa @1625 nmdB/km≤0.23
Średnica pola modu (MFD) @1310 nmµm8.8 ± 0.4
Średnica pola modu (MFD) @1550 nmµm9.8 ± 0.5

1 Inny typ włókna na zamówienie

 

 

Parametry złącz optycznych

ParametrJednostkaWartość
Maksymalne straty wtrąceniowe ILdB≤ 0.1
Minimalne straty odbiciowe RLdB≥ 65 (APC), ≥ 55 (UPC)
Koncentrycznośćµm≤ 0.3
Kąt wzdłużny otworu ferruli≤ 0.2
Przesunięcie wierzchołkaµm≤ 30
Podcięcie włóknanm-30 – +30
Promień krzywiznymm7-12 (APC), 10-20 (SC UPC), 7-25 (LC UPC)
Kąt polerowania złącz8 ± 0.3 (APC), 0 ± 0.2 (UPC)

Mierzone dla długości fali 1310, 1550 nm

 

 

 

Standardowe specyfikacje 2

Długość nominalna [km]Tłumienie maksymalne3[dB]Typowe opóźnienie [µs]
10.415
20.6210
51.2525
102.3050
153.3575
204.40100
255.45125
5010.70250

Tolerancja opóźnienia 0.005%

2  Inne długości dostępne na żądanie

3  Straty wtrąceniowe z uwzględnieniem złącz optycznych dla fali 1550 nm