25.08.2021

Wysokość cła antydumpingowego na kable światłowodowe ustalona!

Pojawiły się kolejne informacje, które mogą istotnie wpłynąć na europejski rynek kabli światłowodowych i wstrząsnąć importem tych produktów z Chin. Komisja Europejska w najnowszym dokumencie opublikowanym 30 czerwca 2021r. przedstawiła szczegóły postępowania i analizę, która potwierdziła, że import kabli światłowodowych po cenach dumpingowych z Państwa, które dotyczy postępowanie, wyrządziło istotną szkodę dla przemysłu UE. Na podstawie przeprowadzonego dochodzenia, w którym uczestniczyły zainteresowane strony i po analizie wysokości możliwych strat spowodowanych przez działania dumpingowe, KE, aby chronić interesy krajów EU, zdecydowała się o ustaleniu ostatecznych wysokości środków zaradczych.

Zgodnie z przeprowadzoną analizą cło na importowane kable światłowodowe sięgnie nawet  wartości 54,1%. Dla części producentów, którzy współpracowali w dochodzeniu i przedstawili odpowiednie uzasadnienia obniżające tą stawkę, cło może być niższe (27,4% i 40,0%).

Oznacza to oczywiście poważne perturbacje na rynku kabli światłowodowych w Europie. Niewątpliwie wygeneruje to dodatkowe koszty na kable importowane z Chin, które jak można się spodziewać, ostatecznie zostaną przerzucone na końcowego klienta. Oczywiście sprawa nie dotyczy rodzimych producentów, których kablownie zlokalizowane są na terenie UE –  takich jak FIBRAIN. W związku z powyższym już teraz klienci powinni zadać sobie pytanie, czy nie rozpocząć współpracy z producentem europejskim, gdzie zagwarantowana jest nie tylko wysoka jakość produktu, ale jak się okazuje stabilność ceny. 

Będziemy monitorować tę sytuację i o wszystkim na bieżąco informować. 
Zachęcamy do śledzenia naszej strony www i mediów społecznościowych.

Polecamy również