12.05.2014

Video-mikroskopy do inspekcji wtyków – ODM VIS300 i VIS400

video-mikroskopy do inspekcji złącz światłowodowych renomowanej amerykańskiej firmy ODM, której jesteśmy wyłącznym partnerem na Polskę.

narzędzie do sprawdzenia jakości powierzchni czołowej złącza, czyli tego, czy jest ona porysowana lub zabrudzona. Złącze porysowane i pobrudzone zwykle ma podwyższoną tłumienność, ale nawet jeśli nie zaobserwujemy dla niego w chwili pomiaru podwyższonej tłumienności, to jest zawsze tykającą bombą zegarową – może zdegradować się z czasem w wyniku migracji zanieczyszczeń, może też rysować inne wtyki, z którymi jest łączone. Szacuje się, że nawet 70% problemów w sieciach optycznych spowodowanych jest kiepską jakością złącz. Prawidłowe dbanie o ich stan pozwala uniknąć dużych kosztów operacyjnych w przyszłości i zaoszczędzi wiele stresu i telefonów od zdenerwowanych klientów. W przypadku zaobserwowania problemów w sieci, mikroskop inspekcyjny jest niezastąpionym narzędziem przy ich wykrywaniu i usuwaniu.

wprowadziliśmy do oferty video-mikroskopy ODM:

ODM VIS300 – analogowa sonda z wymiennymi końcówkami, występująca w 3 wariantach:

a. VIS300-SND –sonda z przejściówką na USB do podłączenia do komputera. W zestawie 4 końcówki: żeńska uniwersalna 2.5mm, żeńska uniwersalna 1.25mm, męska SC PC i męska LC PC.

b. VIS300-KIT – sonda z monitorem LCD 3.5’’, z takim samym zestawem końcówek.

c. VIS300-KIT-USB – jak powyżej, ale monitor dodatkowo ma wyjście USB do podłączenia do komputera, na którym można uruchomić oprogramowanie do analizy złącz.

ODM VIS400 – sonda cyfrowa o wysokiej rozdzielczości HD, ze złączem USB, bezpośrednio do wpięcia do komputera. Taki sam zestaw końcówek w standardzie (tj. żeńska uniwersalna 2.5mm, żeńska uniwersalna 1.25mm, męska SC PC i męska LC PC), w pełni automatyczne oprogramowanie do analizy, zgodne z IEC 61300-3-35.

""

Bardzo duże pole widzenia, gwarantujące możliwość dokładnego wyczyszczenia całej ferruli

automatycznego generowania raportów

Rewelacyjny stosunek cena/możliwości.

Polecamy również