31.03.2021

Trzęsienie ziemi na rynku kabli światłowodowych? Cło antydumpingowe coraz bliżej

W świecie kabli światłowodowych to jedna z najważniejszych decyzji, na którą czekają inwestorzy mający otwarte projekty. Pojawiły się właśnie nowe informacje związane z wprowadzanym cłem antydumpingowym mającym na celu wsparcie interesów UE i ochronę europejskich producentów.

Komisja Europejska zdecydowała się właśnie na kolejny krok w kierunku narzucenia cła antydumpingowego na kable światłowodowe importowane z Chin. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem KE, od 31 marca wprowadzona została rejestracja potencjalnych dostaw, tak aby zagwarantować w momencie narzucenia ceł antydumpingowych możliwość pobrania tych ceł z mocą wsteczną. Według najnowszego dokumentu, poziom usuwający szkodę wynosi średnio 43% i taki poziom może osiągnąć planowane cło.

Czy konsumenci są świadomi nadchodzących zmian? Wprowadzenie ceł w naturalny sposób przerzuci się na cenę końcową dla klienta na rynku kabli światłowodowych. Przy aktualnych i nowych inwestycjach, projektanci uwzględniający użycie kabli producentów chińskich powinni uwzględnić poprawkę o znaczny wzrost kosztów. Dodatkowo, można przypuszczać, że rozporządzenie może w przyszłości rozszerzyć się również na inne kraje.

Jednocześnie chcemy uspokoić naszych klientów: kable FIBRAIN są produkowane w naszej fabryce na terenie Polski, więc nie należy obawiać się, że nowe rozporządzenie dotknie naszych odbiorców.
Będziemy monitorować tę sytuację i o wszystkim na bieżąco informować. Jeśli chcesz poczytać więcej i zapoznać się ze szczegółami tej sprawy, zachęcamy do odwiedzenia strony Komisji UE:
 

Rozporządzenie KE w wersji polskiej

Rozporządzenie KE w wersji angielskiej

Polecamy również