20.08.2012

JUŻ W OFERCIE – Konwertery 10G

Wychodząc naprzeciw wymaganiom jakie stawia przed nami szybki rozwój technologiczny i wymagania naszych klientów postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o 10 Gigabitowe konwertery firmy Xtramus. W ofercie znajdują się zarządzalne konwertery, zarówno w wersji standalone, jak i chassis z wymiennymi modułami.

Oferowane konwertery to kompletne i wszechstronne rozwiązanie dla sieci FTTx, CWDM i Carrier Ethernet. Poprzez zróżnicowanie prędkości od 1Gbps do 10Gbps, oferowane konwertery mogą być wykorzystywane w różnych warunkach, idealnie wpisując się w wymaganą topologię. Konwertery firmy Xtramus mogą posiadać interfejsy RJ45, SFP, SFP+, XFP i CX4, dzięki którym wspierają następujące protokoły: 100Base-TX, 100Base-FX, 1000Base-T, 1000Base-X, 10GBase-T, 10GBase-LR, 10GBase-SR i 10GBase-CX4.

Konwertery Xtramus oferowane przez firmę Elmat posiadają aktywne chłodzenia na potrzeby stabilizacji temperatury dla wkładek DWDM lub CWDM. Warto również wspomnieć o wsparciu dla DDMI, które umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym kliku kluczowych parametrów takich jak: temperatury, odchyłki prądu zasilania lasera, transmitowanej mocy optycznej, odbieranej mocy optycznej i napięcia zasilania.

Wykorzystanie konwerterów Xtramus umożliwia odczytywanie pełnych statystyk i liczników, takich jak: CRC, Pause Frame, Brodcast, Multicast, Unicast, Frame Size, Over Size pacet, IP checksum error.

Dodatkowo warto wspomnieć o wsparciu dla ramek Jumbo oraz funkcji Link State Forward, która znacznie ułatwi wykrycie ewentualnej awarii w naszej sieci.

Bezpośredni link na stronę producenta: http://www.xtramus.com/index.php

 

Przykłady zastosowań

 
Normal
0
21
false
false
false


MicrosoftInternetExplorer4

Pierwszy przykładem jest zastosowanie konwerterów do regeneracji sygnału 10G. W transmisji 10G poprzez światłowód jednomodowej uwydatnia nam się zjawisko dyspersji chromatycznej, która ogranicza zasięg transmisji nawet do 70km. Poprze zastosowanie MC Xtramus z funkcją 3R (Re-generation, Re-timing, Re-shaping) możemy bezproblemowo zwiększyć zasięg transmisji co najmniej dwukrotnie.

Możemy również wykorzystać urządzenie Xtramus do konwersji interfejsów, np. z XFP na SFP+, ewentualnie wykorzystać konwerter jako punkt demarkacyjny.

align="center">
 

Polecamy również