30.10.2015

ELMAT na ICT2015 w Lizbonie

ELMAT znalazł się w elitarnym gronie firm i organizacji polskich, wyselekcjonowanych przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej (KPK PB UE) do reprezentowania Polski na konferencji ICT2015 Innovate, Connect, Transform w Lizbonie. 

Konferencja ICT Innovate, Connect, Transform jest największą w Europie konferencją networkingową dla szeroko pojętej branży ICT. W obecnej edycji wzięło udział prawie 10 tys. osób, głównie z krajów Unii Europejskiej, ale też z krajów stowarzyszonych, jak i z Afryki, Dalekiego Wschodu czy też z Ameryki Południowej.  

Celem konferencji było wypracowanie strategii rozwoju branży ICT w Europie na najbliższe dziesięciolecie, prezentacje najciekawszych projektów i badań realizowanych w Europie, a przede wszystkim nawiązanie kontaktów, które w przyszłości zaowocują nowymi projektami, pozwalającymi zachować wiodącą pozycję Europy w świecie. Podczas ceremonii otwarcia konferencji przemawiał m.in. prezydent Portugalii Profesor Aníbal Cavaco Silva i komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego Günther H. Oettinger. Uczestnictwo w konferencji pozwoliło firmie ELMAT na podtrzymanie już istniejących i nawiązanie nowych kontaktów naukowych i biznesowych z czołowymi uczelniami i instytutami badawczymi w Europie i innowacyjnymi firmami zajmującymi się fotoniką i innymi działami ICT.  

Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować nasz kraj na tak ważnej konferencji!

Polecamy również